O nás


my klapková 2

Foto: Nikol Klapková
Fotografie byly pořízeny v souvislosti s přípravou knihy Bio je naše cesta.
 
 
Jsme rodinná čokoládovna z Troubelic na Moravě. Naším cílem je nabídnout zákazníkům kvalitní čokolády, vyrobené z těch nejlepších ekvádorských kakaových bobů. Každá čokoláda je ručně vyrobená a každá je svým způsobem originál. Čokolády sladíme ztuhlou třtinovou šťávou v bio kvalitě.
 

Naše výrobna čokolády se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku, který byl zrekonstruován v původním duchu. Z bývalé hospodářské budovy je dnes výrobna čokolády, balírna a sklad. Naším cílem bylo zachovat původní ráz celého statku v souladu s okolím.

Něco málo z naší „historie“

Myšlenka o výrobě čokolády se zrodila v roce 2002, kdy s nápadem přišel František Bačík st.. Pozornost jsme zaměřili na český „čoko“ trh a začali poznávat různé druhy čokolád a jejich kvalitu. Rozhodli jsme se, že zkusíme vyrobit čokoládu z kvalitních surovin bez použití jiných rostlinných olejů než je kakaové máslo, bez přídavných látek, bílého cukru a lecitinu. První dovoz kakaových produktů jsme uskutečnili v roce 2010.

První tabulka troubelické čokolády spatřila svět v roce 2013. Receptury na čokolády vznikaly dlouhodobým zkoumáním poměrů jednotlivých ingrediencí, než jsme se dopracovali k jejich konečné podobě. Snažíme se, aby naše čokoláda byla 100% česká výroba tzn. návrh obalu, výroba obalu, výroba čokolády a zabalení.

O čokoládě          

Čokoláda z Troubelic je ručně vyrobená a každá je svým způsobem originál. K výrobě používáme kakaové boby, kakaové máslo a panelu. Do mléčných a bílých čokolád přidáváme sušené mléko. Naše výrobky neobsahují látky určené k aromatizaci, lecitin ani rostlinné oleje (vyjma kakaového másla). Čokolády jsou slazeny panelou, ztuhlou šťávou z cukrové třtiny, která je zdravou variantou slazení. Dnes máme v nabídce několik druhů čokolád – bílé, mléčné, hořké a 100%. V naší nabídce najdete i dárkové balení čokolád, čokolády s reliéfem, čokolády se sušeným ovocem a ořechy...

Původ kakaových bobů

Všechny použité kakaové produkty a panela pochází z Ekvádoru, rovníkové země Jižní Ameriky. Ekvádorské kakaové boby patří k nejkvalitnějším a nejznámějším na světě pro své výjimečné aroma a chuť. V Ekvádoru máme svého rodinného zástupce, který v této zemi žije přes 30 let. Naše dodavatele si pečlivě vybíráme, osobně dohlížíme na sklizeň, následný nákup surovin, nakládku zboží v Ekvádoru a vykládku v České republice. V každé tabulce naší čokolády můžete ochutnat něco z této vzdálené, rozmanité a exotické země.

Oblasti pěstování kakaa: 

Esmeraldas, Manabí, Los Ríos, Azuay, Bolívar, Guayas, Santa Elena, Loja, Sucumbíos, Napo, Orellana

 

banner_proces_vyroby_250x150_1ku10_FINAL_freehand 


The original farmhouse of chocolate

Our chocolate is produced in Troubelice, North Moravia on the premises of a former farm.

The original farmhouse has become a place where chocolate is made, packed and stored. During its reconstruction our main goal was to retain the original spirit of the whole farm and its surroundings.

Our history

Frantisek Bacik elder first came with the idea of chocolate production in 2002 and since then we started to elaborate it. We focused on the Czech chocolate market and started to learn about different kinds of chocolate and their quality. We decided to try and make chocolate from high quality ingredients without using vegetable oils (except for cocoa butter which is a natural part of a cocoa bean), additives, white sugar or lecithin. The first import of cocoa products took place in 2010.

The first bar of Troubelice chocolate was manufactured in 2013. Recipes for our chocolates are result of long term tests, which enabled us to find the ideal proportion of all ingredients. All packaging material we use comes from Czech producers. We want our chocolate to be made exclusively in the Czech Republic – beginning with the design of the packaging through the chocolate production itself to its packing.

Our chocolate                                                                                         

Chocolate from Troubelice is handmade, which makes each product original. We use cocoa beans, cocoa mass, cocoa butter and panela. In case of milk chocolate and white chocolate powdered milk is also added. Our products do not contain aromatizers, lecithin or vegetable oils (except for cocoa butter). Our chocolate is sweetened solely with panela – dried sugar cane juice – which is the healthy option of sweetening. Today we sell several kinds of chocolate – white, milk, dark and 100% bitter. We also offer gift packaging, chocolate bars with relief pictures or chocolate with dried fruit and nuts.

Cocoa beans

Our cocoa beans and panela come from Ecuador – a South American equatorial country. Ecuadoran cocoa beans are considered ones of the highest quality, thanks to their aroma and exceptional taste. We carefully choose our suppliers and we personally supervise the cocoa beans harvest and processing, as well as goods loading in Ecuador and their unloading in the Czech Republic. In every bar of our chocolate you can experience the taste of this faraway exotic country.

Areas where cocoa is grown:

Esmeraldas, Manabí, Los Ríos, Azuay, Bolívar, Guayas, Santa Elena, Loja, Sucumbíos, Napo, Orellana

unnamed


mapa z ekvádoru do ČR

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.